Villa Nautikka – Apartamenty w Krynicy Morskiej

Krynica Morska

Krynica Morska to idealne miejsce na udany wypoczynek w samym sercu Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej

Krynica Morska jest jednym z najmniejszych, pod względem liczby ludności, miast w Polsce. Usytuowana na północy Polski, na małym skrawku lądu – Mierzei Wiślanej, otoczona od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo – bukowym lasem, od dziesiątek lat przyciąga tysiące turystów. Co sprawia że turyści przyjeżdżają tu tak chętnie? Z całą pewnością klimat: czyste, obfitujące w jod powietrze, długie, piaszczyste plaże z miłym dla stóp piaskiem, wysokie, białe wzniesienia wydmowe, idealnie nadające się do żeglarstwa, bogate w ryby, wody Zalewu Wiślanego oraz piękne, gęste lasy obfitujące w różne gatunki roślin i zwierząt.

Co roku Krynicę Morską odwiedza tysiące spragnionych słońca, morskich kąpieli oraz innych atrakcji turystów. Specyfika Krynicy polega na tym, że każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Mamy bowiem plaże z pełnym zapleczem turystycznym, tj. wypożyczalnią sprzętu wodnego, przebieralniami i barami nad morzem oraz miejsca dzikie i bezludne. Rosnącym powodzeniem cieszy się plaża w okolicach Piasków, którą upodobali sobie naturyści.
W Krynicy Morskiej każdy stosownie do nastroju znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności, do zagubienia się w tłumie, do rozrywki w gronie przyjaciół, ale i do spotkania z bogactwem form życia przyrody. Z najwyższej stałej wydmy w Europie tj. Wielbłądziego Garbu (48,5 m n.p.m.) obejrzycie Państwo piękny widok: z jednej strony Bałtyku z drugiej Zalewu Wiślanego, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.

Należy również zobaczyć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół zabytkowych willi i pensjonatów, oraz latarnię morska jedną z niewielu na Wybrzeżu, która została udostępniona zwiedzającym.
Przebywając w Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka, Elbląga, drogą lądową do Gdańska, Malborka lub też do Rezerwatu Kormoranów w Kątach Rybackich.

Krynica Morska stara się o statut uzdrowiska dzięki obecności wód mineralnych chlorkowo – siarczanowo – magnezowo – sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych, hipotermalnych, idealnie nadających się do celów leczniczych i rekreacyjnych.

Krynica Morska położona jest w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym: z dala od zgiełku i gwaru, a jednak łatwo dostępna dla turystów.
Źródło: www.krynicamorska.tv

Wybierając się do Krynicy Morskiej – jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych turystycznych miejscowości nad polskim morzem, warto uprzednio dowiedzieć się co możemy robić poza plażowaniem. Smażenie się na plaży i zabawy z morskimi falami to przecież nie jedyne atrakcje, jakie niesie ta piękna okolica.