Villa Nautikka – Apartamenty w Krynicy Morskiej

Minizoo w Jantarze

Mini ZOO w Jantarze, utworzone wspólnie z Oliwskim Ogrodem Zoologicznym to   wyjątkowa atrakcja dla turystów odwiedzających miejscowości Mierzei Wiślanej, w którym     mnogość rzadkich odmian zwierząt i ptaków daje możliwość bliskiego, poznawczego i    przybliżającego świat przyrody kontaktu z naturą.

Dla najmłodszych turystów jest to nie lada atrakcja, a możliwość osobistego nakarmienia zwierzaków marchewką, stanowi ogromne przeżycie oraz wyjątkowe wakacyjne wspomnienie. Dla starszych to możliwość spaceru, wypoczynku w ciszy, wśród alejek ponad 2 hektarowego, rozległego ogrodu.

Mini ZOO w Jantarze oprócz walorów poznawczych i rekreacyjnych, spełnia też niezwykłą rolę terapeutyczną. Prowadzone przez Fundację WRÓĆ, zostało stworzone z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnościami, dając im ogromne szanse i możliwości.

Znajdują się tu specjalnie oswajane i przygotowywane zwierzęta, z którymi kontakt jest źródłem wielorakiej stymulacji zmysłów, doznań psychicznych, poznawania różnorodności świata oraz pobudzania rozwoju psychoruchowego, działając wspomagająco na leczenie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości ruchowych, autyzmu, urazów neurologicznych, porażenia mózgowego.

W Mini ZOO w Jantarze odbywają się systematycznie zajęcia Animaloterapii dla Podopiecznych Fundacji WRÓĆ oraz okolicznych Ośrodków i Placówek dla osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: minizoo.edu.pl